V75 system och snabbanalys till Jägersro 3 september

47

v75 system jägersro

 

1: 1, 2, 4, 5, 10

1 CONRADS DEFINITIF gillar distansen och har fått ett kanonläge. 2 MELLBY DASHING närmar sig formen och är startsnabb. Barfota runt om. 4 FLO RIDA SEA har haft lite otur sista tiden. Rysare med jänkarvagn, helstängt och skoryck. 5 JETER löper jämnt och fint och vinner snart. 10 GLORIA SUND är ute på favoritdistans och smyger med här utan skor.

 

2: 2, 4, 6, 7, 14

2 FLIRT FORTUNA kommer från två raka och borde vinna detta vid sunda vätskor. 4 ULISSE KRONOS har kapacitet för vinst om han klarar starten. 6 MUCHO FLAX är lite upp och ner men prickas starten kan det bli en rolig dag.  7 MELLBY DUKE närmar sig toppformen och distansen är ett plus. 14 ROUTE SIXTY SIX har fått ett riktig ökenläge men det är bra info om den så den kommer med som en riktig kantboll här.

 

3: 1, 3, 4, 6

1 VÄSTERBO HIGHFLYER surade ihop på den kladdiga smeten senast och vill säkert visa vad han kan här från smaskigt läge. 3 JE T’AIME EXPRESS vill till spets och kan vinna därifrån. 4 NADAL BROLINE gör debut i Guld men räknas direkt! 6 EXODUS HANOVER är vår rysare i loppet med Örjan. Kl 14.28: Se upp för Lobster’s Sam som har siktat på detta. Lite tufft emot kanske men rapporterna går i dur.

 

4: 7, 11

7 MALKIN är bättre än raden visar och kan skrälla från spets här med ny kusk. 11 TUDOR KRONOS har varit kanonfin hela året men visade lite tveksam aktion senast sista 100. Vinner normalt här utan problem.

 

5: 5

5 BROSA AM har bra läge, bra form, bra kusk så vi spikar.

 

6: 1, 4, 9

1 XLNT CONWAYS CLASS får en fin resa med bra kusk här och kan räcka. 4 HEARTBREAKER V.S. har inte startat på en månad men tränar bra och är vår förstahäst här. 9 SPRINGOVER vann nästan okörd senast och kan vinna med klaff.

 

7: 4

4 SCELLINO LUIS hade mycket sparat i Jubileumspokalen senast. De krafterna har han nytta av här och bara vinner detta.

 

 

V75
Jägersro
Lördag 2016-09-03
Start: 16:20

Avd
1: 1, 2, 4, 5, 10
2: 2, 4, 6, 7, 14
3: 1, 3, 4, 6
4: 7, 11
5: 5 Brosa Am
6: 1, 4, 9
7: 4 Scellino Luis

5x5x4x2x1x3x1 = 600 rader.

 

 

Föregående artikelV75 resultat lördag 3 september från Jägersro
Nästa artikelSå körs V75 nästa år – se hela schemat

KOMMENTERA ARTIKELN

Please enter your comment!
Please enter your name here

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.