Finalfälten lottade i Breeders’ Crown

Finalfälten lottade i Breeders’ Crown

Söndagen 10 november är det dags för säsongens sista drabbning för landets tre- och fyraåriga travare.
Breeders’ Crown-finalerna på Sundbyholm bjuder på 800 000 kronor i respektive final – med chans till dubbla prispengar med den så kallade premiechansen.
Här är de lottade startlistorna.

Startlista
Breeders’ Crown, treåriga hingstar och valacker
2 140 meter autostart

(häst – tränare)
1. Global Adventure (Svante Båth)
2. Brother Bill (Timo Nurmos)
3. Power (Robert Bergh)
4. Guzz Mearas (Johan Untersteiner)
5. Ubiquarian Face (Adrian Kolgjini)
6. Digital Summit (Stefan Melander)
7. The Bald Eagle (Reijo Liljendahl)
8. Booze (Lars I Nilsson)
9. Aetos Kronos (Jerry Riordan)
10. Criterion (Fredrik Wallin)
11. Ultion Face (Adrian Kolgjini)
12. Zola Key (Björn Goop)
Förstapris: 800.000 kronor (dubbla om hästen är med i Premiechansen)

Startlista
Breeders’ Crown, treåriga ston
2 140 meter autostart

(häst – tränare)
1. Ganga Bae (Stefan Melander)
2. Mascate Match (Pekka Korpi)
3. Alexi Quick (Björn Goop)
4. Schweppes (Ola Samuelsson)
5. Mad Princess (Peter Untersteiner)
6. Gina Mearas (Johan Untersteiner)
7. Dior Ima (Mattias Djuse)
8. Alaska Kronos (Daniel Redén
9. Ies Elisabet (Fredrik Wallin)
10. Milady Grace (Peter Untersteiner)
11. Zolly (Mattias Djuse)
12. Digital Pro (Stefan Melander)
Förstapris: 800.000 kronor (dubbla om hästen är med i Premiechansen)

Startlista
Breeders’ Crown, fyraåriga hingstar och valacker
2 140 meter autostart
(häst – tränare)
1. Mellby Glader (Robert Bergh)
2. Tae Kwon Deo (Adrian Kolgjini)
3. Inti Boko (Timo Nurmos)
4. Viking Brodde (Timo Nurmos)
5. Forfantone Am (Roger Walmann)
6. Smokin Joe (Adrian Kolgjini)
7. Deep Pockets (Svante Båth)
8. Ferrari Sisu (Conrad Lugauer)
9. Betting Gangster (Jerry Riordan)
10. Wingmaster (Emelie Persson)
11. Marcello Wibb (Johan Untersteiner)
12. Flight Dynamics (Stefan Melander)
Förstapris: 800.000 kronor (dubbla om hästen är med i Premiechansen)

Startlista
Breeders’ Crown, fyraåriga ston
2 140 meter autostart

(häst – tränare)
1. Felicity Shagwell (André Eklundh)
2. Activated (Fredrik Wallin)
3. Racing Brodda (Mattias Djuse)
4. Conrads Rödluva (Daniel Redén)
5. Fanny Chenal (Björn Goop)
6. Staro Miami (Aripekka Pakkanen)
7. Adi Gallia (Nicklas Westerholm)
8. Evelyn (Roger Walmann)
9. Dixie Brick (Timo Nurmos)
10. Zeta Wise As (Fredrik Linder)
11. Aleppo Pine (Roger Walmann)
12. Loser on Loser (Fredrik Wallin)
Förstapris: 800.000 kronor (dubbla om hästen är med i Premiechansen)

SPELA V75 & V86 MED OSS!
Inbjudan till andelslaget hittar du HÄR:
https://tillsammans.atg.se/inbjudan/VJ8N-66H2-54413

Kommentera artikeln

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.